Charm - tai žavesys, žavumas ir burtai

+370 608 00104 info@charm.lt

Masažų rūšys

massage1

Žmogaus odoje yra daugiau nei penki milijonai nervinių galūnėlių, skirtų jausti prisilietimui. Dar daugiau nervinių galūnėlių, jaučiančių vibraciją, spaudimą ir įsitempimą, turi ne tik oda, bet ir gilesni audiniai. Jau prieš tūkstančius metų žmonės suprato, kad kito žmogaus prisilietimai – nepaprastai svarbūs, o ypatinga jų forma – masažas – gali suteikti daug malonumo ar net pagydyti. Masažo rūšių yra daug ir įvairių. Visos jos skirtingos, ir visos jos geros. Tik ne visos tinka visiems žmonėms. Kiekvienas turėtų atrasti jam tinkamiausią masažo rūšį.

Klasikinis masažas

Ši masažo rūšis  yra dažniausiai praktikuojama ir populiariausia tiek Lietuvoje tiek ir Vakaruose (dažniausiai vadinama švedišku masažu). Klasikinį masažą atlieka kvalifikuotas specialistas. Masažą sudaro penki elementai:

massage2
 • Glostymas. Jis nuramina, padeda atsipalaiduoti;
 • Maigymas. Tikslingai suspaudžiamos tam tikros raumenų grupės. Tai priverčia vienus raumenis įsitempti, kitus atsipalaiduoti. Gerinama ne tik raumenų, bet ir nervų sistemos veikla;
 • Trynimai. Jie atliekami pirštais, delnais ar dilbiu; stimuliuoja kraujotaką;
 • Vibracija. Ji dažniausiai atliekama stuksenant per raumenis delno šonu. Šie judesiai taip pat gerina kraujotaką;
 • Pasyvūs judesiai. Lankstomos masažuojamo asmens galūnės – taip užbaigiamas masažo seansas, raumenys „pabudinami“.

Klasikinis masažas labiausiai tinka sportuojantiems ir didelę emocinę įtampą patiriantiems asmenims. Šis masažas padeda atsipalaiduoti, nepervarginti raumenų. Masažas grąžina jėgas, suteikia žvalumo, mažina kūno matmenis, padeda išlaikyti gražią figūrą. Procedūros metu stimuliuojama kraujo bei limfos apytaka. Taip pat pagerėja odos funkcijos, nuo jos paviršiaus greičiau pasišalina suragėjusios epidermio ląstelės, pagyvėja prakaito ir riebalinių liaukų veikla.

Tailandietiškas masažas

Tailandietiškas masažas, dažnai vadinamas pasyviąja joga, yra paremtas indų ajurvedine medicina ir atliekamas stimuliuojant aktyvius žmogaus kūno taškus. Masažo meistrai įsitikinę, jog šis masažas ne tik atsipalaidavimo, bet ir gydymo priemonė. Šis masažas – viena iš rytietiško gydymo šakų. Jis ypatingas tuo, kad gydo kūną ir sielą, padeda pasiekti harmoniją, ramybę, visišką atsipalaidavimą. Reguliariai atliekant tailandietišką masažą, dingsta fiziniai negalavimai, gerėja kraujotaka, medžiagų apykaita ir gyvybinės energijos cirkuliacija žmogaus kūne. Tailandietiško masažo metu masažistės naudoja specifinę techniką, atliekamą rankų didžiaisiais pirštais, pirštų sąnariais, rankomis, alkūnėmis, kojomis, pėdomis ir keliais.

Ajurvedinis masažas

Tai masažas rankomis, kai derinamos įvairios technikos. Masažuojant taip pat naudojama kūno tempimo technika ir aliejus. Visa tai padeda atpalaiduoti giliai esančius kūno audinius, paspartinti kraujo apytaką ir stimuliuoti limfinės sistemos toksinų šalinimo funkciją. Šis masažas padeda šalinti įsisenėjusias kaulų, stuburo, laikysenos problemas. Taip pat jis teigiamai veikia turinčiuosius antsvorį. Masažuojant naudojami vaistiniai augalai veikia antiseptiškai ir detoksikuojamai.

Masažas karštais akmenimis

message3Gydymas karštais akmenimis siekia dar senovės laikus, tačiau išpopuliarėjo prieš porą dešimtmečių. Masažas karštais akmenimis – tai klasikinės masažo terapijos atmaina, kuomet ant refleksogeninių zonų dėliojami glotnūs įkaitinti akmenys. Kartais masažo specialistas jais masažuoja tam tikras kūno vietas. Masažui atlikti naudojamas bazaltas. Tai uoliena, kurioje daug geležies, todėl ji gerai išlaiko šilumą. Paprastai naudojami upių akmenys, nes jie nugludinti vandens, lygūs ir švelnus. Akmenys pamirkomi vandenyje ir kaitinami elektrinėje krosnelėje, kol pasiekia tam tikrą temperatūrą. Jie gali būti dedami ant nugaros, delnų ar įspraudžiami tarp kojų pirštų. Akmenys sušildo ir atpalaiduoja raumenis, pagerina cirkuliaciją ir ramina nervų sistemą. Kai kurie masažo terapeutai išdėlioja akmenis ant kūno energijos centrų, kad pagerintų kūno ir proto funkcionavimą. Daugeliui žmonių patinka karštų akmenų skleidžiama šiluma, tad jie renkasi šį masažą norėdami atsipalaiduoti ir pasimėgauti. Masažas karštais akmenimis ypač tinka tiems, kam nuolat šalta ar kurių galūnės dažnai būna šaltos kaip ledas. Jis taip naudingas žmonėms, kurių raumenys įsitempę, bet kuriems patinka švelnesnis masažas.

 

Gydomasis nugaros masažas

Tai ne tik malonumas, bet ir sveikata! Gydomasis masažas pagerina sutrikusios vietos kraujotaką ir funkcionalumą todėl po masažo kurso akivaizdžiai sumažėja ar dingsta nugaros skausmai, pašalinama įtampa, nebesikartoja galvos skausmai. Jau po vieno gydomojo masažo numalšinamas raumenų nuovargis, pagerėja kraujotaka, medžiagų apykaita, skatinami gijimo procesai. Gydomasis nugaros masažas padeda atsigauti po įtemptos darbo dienos. Jis ypač efektyvus po intensyvaus darbo sporto salėje, nes atpalaiduoja raumenis, pašalina iš raumenų susikaupusią pieno rūgštį. Gydomasis masažas ypač rekomenduojamas sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, sergantiesiems stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, virškinimo organų, centrinės ir periferinės nervų sistemos ligomis, po operacijų, traumų, taip pat šių ligų profilaktikai. Gydomasis masažas yra dažnai taikomas estetinėje medicinoje, siekiant panaikinti riebalines – baltymines sankaupas.

Anticeliulitinis masažasmassage4

Tai problemiškų zonų masažas, padedantis moterims kovoti su celiulitu. Taip pat jis rekomenduojamas tiems, kurie nori numesti svorio, pataisyti kūno linijas. Šio masažo metu yra gerinama medžiagų apykaita poodiniame riebaliniame sluoksnyje. Vidinis riebalų sluoksnis masažo metu įkaista, o pagerėjusi kraujo apytaka stimuliuoja riebalų išssiskyrimą. Riebalams skaidantis mažėja „apelsino žievelės“ efektas. Anticeliulitinį masažą rekomenduojame atlikti ir profilaktiškai. Jis gerina odos struktūrą, išvaizdą, padeda mažinti svorį.

Shiatsu, Thai ir kiti egzotiniai masažai

Tokios masažų atlikimo sistemos remiasi veikla, nukreipta į įvairius energetinius žmogaus taškus, linijas, laukus ir panašiai. Tokie taškai dažnai sutampa su tradicinės medicinos masažuojamais taškais, tad po įmantriais pavadinimas dažniausiai slepiasi Vakarų medicinai žinomos struktūros. Kultūros, iš kurių šie masažai kilę, minėtus taškus jau prieš daugybę metų nustatė bandymų metodu. Deja, šie taškai skirtingose etninėse grupėse ne visada sutampa. Srityse, kuriose šie masažai paplitę, žmonės gali turėti kitokį nei mūsų vyraujantį jungiamąjį audinio tipą ar smulkesnių kraujagyslių ir nervų eigą. Ne visi tokių masažų specialistai pritaiko savo atliekamus masažus prie vakariečių poreikių ir anatomijos, tad reikia būti atsargiems, renkantis egzotiško tipo masažą.

Akupunktūra

Akupunktūra yra senovinis gydymo metodas, minėtas Egipto papirusuose, plačiai taikytas senojoje Kinijoje. Akupunktūros taškai – tai anatominės, biologiškai aktyvios odos mikrostruktūros, kuriose gausu nervinių galūnių, leukocitų, kapiliarų. Taškai reflektoriškai per centrinę nervų sistemą jungiasi su vidaus organais. Jie patys yra nedideli iki 5mm diametro, jų dydis dinamiškas, priklauso nuo bendros organizmo būklės (pvz. miego ar fizinio krūvio metu skiriasi). Taškai išsidėstę kūno paviršiuje tam tikromis linijomis, vadinamais meridianais, jų seka dažniausiai atitinka nervinių ar nervų – kraujagyslių pluoštų eigą. Akupunktūra – tai metodas, kai adatomis paveikiamas biologiškai aktyvus taškas (taškai), šio poveikio dėka įvyksta ir vietinis (lokalus) ir bendras, viso organizmo atsakas į dirgiklį. Todėl gydymas šiuo metodu labai efektyvus. Tai vienintelis alternatyvios medicinos būdas oficialiai pripažintas Pasaulinės Sveikatos Organizacijos. Akupunktūra sėkmingai naudojama šiais atvejais.

massage5
 • Įvairios kilmės nugaros, sąnarių, raiščių, raumenų skausmai;
 • Įvairios neuralgijos (radikulitai, migrenos, trišakio neuralgija ir pan.);
 • Funkciniai virškinimo sistemos sutrikimai;
 • Mėnesinių ciklo sutrikimai, skausmingos mėnesinės;
 • Klimaksas;
 • Širdies ritmo sutrikimai (neorganinės kilmės);
 • Hipertenzija;
 • Hipotonija;
 • Vegetacinės krizės;
 • Pervargimas, nemiga;
 • Enurezė;
 • Būkles po insulto – paralyžiai, parezės;
 • Bandant mesti rūkyti, gerti, vartoti narkotikus.

Akupunktūroje naudojamos pagamintos iš nerūdijančio plieno, vienkartinės adatos. Norint sustiprinti poveikį į akupunktūros tašką, adatos gali būti veikiamos silpna elektros srove, šiluma ar rankomis. Jos gali būti laikomos taške tik kelias minutes, o specialios adatos – net kelias paras. Lėtinių ligų atvejais ligoniai pas akupunktūros specialistą turi lankytis 1 – 2 kartus per savaitę 4 – 10 savaičių, ilginant laiką tarp apsilankymų, kai būklė gerėja. Ūmių skausmų atvejais tenka lankytis dažniau – net kas antrą dieną, tačiau žymiai trumpiau – 3 – 6 kartus, priklausomai nuo pasiekto efekto.